Лабораторна робота №1

 

Тема роботи: Створення блогів, налагодження системи навігації

Мета виконання: ознайомитись із особливостями організації процесу наповнення блогів, створених на безкоштовній платформі Blogger із метою подальшого викладання дидактичних матеріалів для учнів на власному блозі


Питання для контролю й самоперевірки

1.       Що таке блог? Основне призначення блогів?

Блог (англ. blog, від Веб log, «мережевий журнал чи щоденник подій») – це веб сайт, головний зміст якого – записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості.

2.       Різновиди блогів?

За автором (авторами): особистий (авторський, персональний) блог — ведеться однією особою (як правило – його власником); «примарний» блог — ведеться від імені чужої особи невизначеною персоною; колективний або соціальний блог – ведеться групою осіб за правилами, які визначає власник; корпоративний блог – ведеться усіма співробітниками однієї організації.


    За наявністю /виду мультимедіа: текстовий блог – блог, основним контентом якого є тексти; фотоблог – блог, основним контентом якого є фотографії; музичний блог – блог, основним контентом якого є музичні файли; подкаст і блогкастинг – блог, основний контент якого надиктовується та викладається у вигляді MP3-файлів; відеоблог — блог, основним контентом якого є відеофайли.

За особливостями контенту: контентний блог – блог, який публікує первісний авторський контент; мікроблог – блог, дописами в якому є короткі щоденні новини з власного життя користувачів; мониторінговий блог – блог, основним контентом якого є відкоментовані посилання на інші сайти чи блоги; цитатний блог – блог, основним контентом якого є цитати з інших блогів; сплог – спам-блог.
    За технічною основою: Stand-alone блог – блог на окремому хостингу та рушії (CMS); блог на блог-платформі – блог, який ведеться на потужностях блог-служб (LiveJournal, LiveInternet та ін.); моблог – мобільний блог, який наповнюється з мобільних чи портативних пристроїв.
3.       Яким чином можна наповнити блог?

Найбільш популярним сервісом ведення освітніх блогів є сервіс системи Google під назвою Blogger. Потрапити на сторінку створення блогу можна, набравши в адресний рядок назву сайту www.blogger.com або увійшовши до системи Google www.google.com.ua та обравши пункт меню Блогер.





Після виконання цих дій відкриється сторінка Блогера, за допомогою якого стане можливим створення власного блогу.


Крок 3. Створення власного акаунту

Перш ніж розпочати роботу з блогом, система Google запропонує створити власний акаунт (обліковий запис), без якого створення блогу неможливе. Для цього (якщо акаунта Google у вас немає) необхідно натиснути червону кнопку «Зареєструватися» та за допомогою вказівок системи створити обліковий запис, який стане для вас одночасно й поштовою скринькою, й паролем для входу на блог як автора.


УВАГА! Під час створення паролю до облікового запису необхідно використовувати найбільш надійні паролі — тобто ті, що містять букви різних алфавітів, цифри, а також можуть містити спеціальні знаки, наприклад знак оклику (!) тощо.

Після створення облікового запису система запропонує додати власне фото до нього. Радимо це обов’язково зробити, оскільки ви створюєте власний освітній блог і наявність фотографії автора є проявом чемності та поваги до власних читачів. Фото необхідно завантажити з комп’ютера, вказавши папку та файл зображення.



Натиснувши кнопку блакитного кольору «Наступний крок», переходимо далі. Вигляд екрану може бути таким:


Крок 4. Створення блогу

Тепер безпосередньо переходимо до створення блогу.
Крок 4.1

Повертаємося до сторінки Блогера та продовжуємо реєстрацію в службі Blogger, натиснувши кнопку «Новий блог».




Крок 4.2

Далі у віконці, що з’явиться, необхідно вказати: а) назву вашого блогу, як на малюнку — «Блог інформатика», та б) адресу вашого блогу англійськими літерами.

Для більш успішної подальшої ідентифікації в адресному рядку бажано вказати саме прізвище автора, але це необов’язково. Та необхідно пам’ятати, що в мережі за цією адресою буде розміщено ваш блог! І саме цю адресу ви вказуватимете як адресу вашого особистого блогу.

Тому важливо, щоб назва була пов’язана з тематикою блогу, а адреса — з автором блогу.


Увага! Одразу занотуйте назву й адресу створеного блогу.

Тепер цю адресу можна надсилати учням, батькам та колегам, з якими ви плануєте спілкуватись.

Після введення необхідних даних слід натиснути наступну кнопку — «Створити блог».
Крок 4.3

Далі створюємо перший пост (запис-публікацію).

Для цього на наступній сторінці, що з’явиться, натиснемо кнопку для додавання об’єкту. Система запропонує додати: публікацію, сторінку, примітку (зміст блогу), змінити макет та шаблон блогу (дизайн блогу) а також переглянути створений блог.



Для створення першого посту оберемо кнопку жовто-гарячого кольору з олівцем всередині (кнопка додавання публікації). Ця кнопка переведе нас до наступного кроку — створення посту, до якого необхідно по-перше, створити назву, а по-друге, ввести саме повідомлення, використовуючи звичайні навички набору та форматування тексту. Якщо уважно придивитись до панелі інструментів, розташованої після поля для введення назви, побачимо, що вона містить кнопки форматування тексту (ж, к, ч), вирівнювання, маркери та нумерацію, кнопки додавання зображення, кліпа (опція «Прив’язати») та інші засоби набору та форматування тексту.



Після введення тексту посту не забудьте натиснути кнопку жовто-гарячого кольору з написом «Опублікувати» — й перший пост буде створено!
Крок 4.4

Переглянути наше творіння можна за допомогою кнопки «Переглянути блог» у верхній частині вікна. Наш приклад:



Вітаємо, у вас з’явився власний блог, який має адресу та можливості його ведення за допомогою акаунту системи Google.

Уважно вивчаючи вигляд представлення блогу, бачимо, що верхня частина (так зване меню блогу) надає можливість додати нову публікацію (кнопка «Нова публікація»), змінити дизайн блогу (кнопка «Дизайн»), та, натиснувши кнопку «Blogger», знову потрапити на етап створення першої публікації й продовжувати наповнювати власний блог цікавими сторінками, гарним дизайном та корисними постами.

Разом з вами я створюватиму власний блог та доповнюватиму його. Буду рада бачити ваші коментарі на сторінках мого блогу за адресою http://tabarchuk.blogspot.com, які можна писати, натиснувши кнопку з олівцем біля слів «немає коментарів» наприкінці будь-якого посту. Сьогодні на ньому вже є сторінка, присвячена блогерам-початківцям. Завітайте до неї та отримаєте багато корисної інформації.

4.       Як створити допис(повідомлення) в блозі?

Крок 1. Щоб розмістити в блозі нове повідомлення, необхідно перейти на вкладку Надсилання дописів.

Крок 2. У вікні вбудованого редактора, що відкрилося, слід (рис.7)ввести заголовок допису. Наприклад: «Тематика блога» «Деякі терміни, що використовуються в блогах», або «Для чого мені потрібні соціальні сервіси», або….

Крок 3. В текстовому полі під заголовком напишіть своє невелике повідомлення. Для оформлення тексту використовуйте інструменти, зображені відповідними піктограмами на панелі інструментів над текстовим полем.

Крок 4. Впишіть Мітки для цієї публікації. Наприклад, для блогу «Соціальні сервіси в моєму житті» мітка (тег, ярлик) може бути така: Словник для повідомлення с заголовком «Деякі терміни, що використовуються в блогах». Тег Словник вказує, тему, яка висвітлюється в даному повідомленні, однак в ньому ж розкривається тема блоги, тому краще вказати дві мітки: Словник та Блоги. Мітки, при введенні, розділяються комами.

При публікації повідомлення в ньому будуть перераховані мітки. Натискуючи будь-яку з них, ви перейдете до сторінки, що містить лише повідомлення з вказаною міткою.

Крок 5. Натисніть на кнопку Опублікувати допис.
З’явиться напис Допис вашого блога успішно опубліковано. Далі Ви можете:

    • Переглянути блог (у новому вікні)
    • редагувати публікацію - внести зміни в допис, який ви щойно створили
    • додати нову публікацію - опублікувати нове повідомлення.

Обираємо переглянути блог, в режимі перегляду блог відкривається в новому вікні/вкладці.



5.       Як додати до допису відеоролик?

Увійдіть в обліковий запис Blogger.
У лівому верхньому кутку виберіть потрібний блог.
Виберіть повідомлення, в яке хочете вставити відео.
У верхній частині сторінки натисніть на значок "Вставити відео"
Вставити відео.
Ви можете завантажити відео з комп'ютера або вставити відео з YouTube.
Виберіть відео та натисніть Вибрати.

 


 

6.       Що таке гаджет? Яким чином додається гаджет в блозі?

    Гаджет для блогу – невеличкий програмний додаток, що надає додаткову інформацію (наприклад, рядок для пошуку, годинник, архів та ін.). Гаджети оновлюються без участі автора блогу та роблять сторінку блогу більш привабливою та інформативною.

Гаджети додаються в розділі Макет

При натисненні на кнопку Додати гаджет. Відкриється панель додавання гаджетів.
Гаджет буде додано у вказане місце. Таким чином, є можливість додати ще декілька гаджетів у бокові стовпчики. Для перегляду внесених змін та їх розташування необхідно натиснути кнопку «Попередній перегляд» й система відобразить майбутню сторінку блогу (але цього не достатньо, щоб насправді побачити гаджет у блозі – це тільки перегляд).


7.       Як додати до допису зображення?

Щоб додати в повідомлення зображення, виконайте наступні дії:
Увійдіть в аккаунт Blogger.
У лівому верхньому кутку виберіть потрібний блог.
Натисніть на повідомлення, яке ви бажаєте змінити, або створіть нове.
У верхній частині сторінки натисніть на значок "Вставити зображення" Insert image.
Вкажіть, звідки хочете завантажити зображення.
Виберіть одне або кілька зображень і натисніть Вибрати.
Щоб змінити розмір, назва або вирівнювання зображення, натисніть на нього.
______________________________________________

Ви неперевершені!



Коментарі